Roztroušená skleróza Nově diagnostikovaní Blízcí pacientů

Nabídka publikací připravených a vydaných samotnými pacienty

Veškeré publikace si můžete objednat zde http://www.mladisklerotici.cz/objednejte-si/ Vyberte si:

Cvičení při roztroušené skleróze 2.vydání - je to unikátní publikace se cvičením vhodným pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Publikace zahrnuje podrobný popis jednotlivých cviků, které uvidíte na přiloženém DVD, ale lze ji používat i samostatně.

Stravování při roztroušené skleróze
Připravili jsme druhé, rozšířené vydání publikace o tom, jak se správně stravovat při roztroušené skleróze (RS). Brožura vychází z nejnovějších poznatků o vlivu stravy na toto zatím nevyléčitelné onemocnění. Má pomoci čtenářům orientovat se v nepřehledných a v některých případech i zdraví nebezpečných informacích o „zázračných“ dietách, kterými je údajně možné RS léčit. Čtyřicetistránková brožura obsahuje velmi cenná vysvětlení, proč nám lékaři v MS centrech doporučují konzumovat právě to či ono, a naopak nám nedoporučují jíst něco jiného.

Tucet klíčů k RS
Tato důležitá informační publikace je určena zejména pro nově diagnostikované pacienty, ale také pro jejich nejbližší, tedy především pro rodiny lidí s diagnózou G35. Brožuru napsali sami pacienti na základě vlastních zkušeností, aby pomohli svým následovníkům překlenout těžké počáteční období, kdy se na pacienty valí informace ze všech stran a nováček netuší, co si z toho má vybrat. Brožura o rozsahu 56 stran poskytuje odpovědi na základní otázky, které se honí hlavou asi každému z krátce diagnostikovaných RS pacientů.

 Benjamín – rodinné starosti
- publikace pro rodiče-pacienty
Stefanie Lazai, ilustrace Stephan Pohl
Krásně ilustrovaná knížka určená nejen dětem rodičů s roztroušenou sklerózou. Poutavým příběhem je na 24 stranách vyprávění o osmiletém chlapci, kterému maminka onemocněla roztroušenou sklerózou. Tato kniha poskytuje pomoc pro všechny, kteří se pokoušejí dětem vhodnou formou sdělit, co to je RS a jak se s ní vyrovnat.