Roztroušená skleróza Nově diagnostikovaní Blízcí pacientů

Objednejte si

Cvičení při roztroušené skleróze I.

Sdružení mladých sklerotiků vydalo již dvě DVD s instruktážními brožurami o cvičení, které je vhodné pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Díky podpoře od společností Bayer Schering Pharma, Biogen Idec, Teva a také Magistrátního úřadu hlavního města Prahy spatřily světlo světa pomůcky, na kterých předvádějí jednotlivé cviky sami pacienti s RS. Obrovsky nám při tom pomohli fyzioterapeuti, kteří se věnují RS pacientům v Centru pro demyelinizační onemocnění při VFN a 1. LF UK v Praze. DVD „Cvičení při RS I“ je vhodnější pro méně postižené pacienty.

Cena: 100 Kč

Objednat knihu

Stravování při roztroušené skleróze

Připravili jsme druhé, rozšířené vydání publikace o tom, jak se správně stravovat při roztroušené skleróze (RS). Brožura vychází z nejnovějších poznatků o vlivu stravy na toto zatím nevyléčitelné onemocnění. Má pomoci čtenářům orientovat se v nepřehledných a v některých případech i zdraví nebezpečných informacích o „zázračných“ dietách, kterými je údajně možné RS léčit. Čtyřicetistránková brožura obsahuje velmi cenná vysvětlení, proč nám lékaři v MS centrech doporučují konzumovat právě to či ono, a naopak nám nedoporučují jíst něco jiného. Díky podpoře firmy Bayer Schering Pharma vznikla unikátní pomůcka, která obsahuje i výčet potravinových doplňků, u kterých se potvrdilo, že mohou pacientům s RS prospívat. Nechybí ani informace, ve kterých potravinách se všechny vitaminy a stopové prvky nacházejí, a v jakém množství je konzumovat, aby tělo dostávalo denní doporučenou dávku. A nechybí ani vyzkoušené recepty na přípravu polévek, hlavních jídel, salátů a moučníků, které jsou nejen chutné, ale odpovídají i zásadám uvedeným v této publikaci.

Cena: 66 Kč

Objednat knihu

Tucet klíčů k RS

Tato důležitá informační publikace je určena zejména pro nově diagnostikované pacienty, ale také pro jejich nejbližší, tedy především pro rodiny lidí s diagnózou G35. Brožuru napsali sami pacienti na základě vlastních zkušeností, aby pomohli svým následovníkům překlenout těžké počáteční období, kdy se na pacienty valí informace ze všech stran a nováček netuší, co si z toho má vybrat. Brožura o rozsahu 56 stran poskytuje odpovědi na základní otázky, které se honí hlavou asi každému z krátce diagnostikovaných RS pacientů. Občanské sdružení SMS tak poskytuje novým pacientům a jejich blízkým souhrn mnohaletých poznatků vlastních členů. Chceme, aby vám hned v úvodu nechyběly zásadní informace, abyste je nemuseli pracně hledat kdesi na internetu, nad jehož informační spolehlivostí se dnes lze přinejmenším pozastavit... Nabízíme vám to, co jsme my sami v začátcích nemoci bohužel neměli – pohled samotných RS pacientů na dobu krátce po stanovení diagnózy. Dozvíte se zde to hlavní, abyste „nezaspali“ hned na startu, anebo abyste rozjezd z životní křižovatky, na které se právě nacházíte, naopak nepřepálili.

Cena: 66 Kč

Objednat knihu

Benjamín – rodinné starosti

Stefanie Lazai, ilustrace Stephan Pohl

Krásně ilustrovaná knížka určená nejen dětem rodičů s roztroušenou sklerózou. Poutavým příběhem je na 24 stranách vyprávění o osmiletém chlapci, kterému maminka onemocněla roztroušenou sklerózou. Tato kniha poskytuje pomoc pro všechny, kteří se pokoušejí dětem vhodnou formou sdělit, co to je RS a jak se s ní vyrovnat.

Cena: 50 Kč

Objednat knihu

Cvičení při roztroušené skleróze II.

Sdružení mladých sklerotiků vydalo již dvě DVD s instruktážními brožurami o cvičení, které je vhodné pro pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). Díky podpoře od společností Bayer Schering Pharma, Biogen Idec, Teva a také Magistrátního úřadu hlavního města Prahy spatřily světlo světa pomůcky, na kterých předvádějí jednotlivé cviky sami pacienti s RS. Obrovsky nám při tom pomohli fyzioterapeuti, kteří se věnují RS pacientům v Centru pro demyelinizační onemocnění při VFN a 1. LF UK v Praze. DVD „Cvičení při RS II – Domácí tělocvična“ ocení především lidé s výraznějším omezením v běžném životě nebo lidé, kteří třeba nemohou nebo nechtějí chodit do tělocvičny. Výhodou druhého dílu je i to, že k udržování se fit nepotřebujete žádné speciální pomůcky – ukážeme vám, co užitečného máte doma kolem sebe a můžete to použít i k pravidelnému cvičení. Nedílnou součástí obou DVD jsou i návodné brožurky ke správnému provedení cviků a správnému dýchání.

Cena: 100 Kč

Objednat knihu